samochód strażacki na MTP fot. MTP

Poznań: Prawie 36 mln zł rządowej pomocy dla MTP

Międzynarodowe Targi Poznańskie dostały już oficjalną informację o przyznaniu pomocy. 35,9 mln zł pozwoli firmie przetrwać i zaplanować budżet na przyszły rok.

Branża targowa jest kolejną, która bardzo ucierpiała z powodu pandemii koronawirusa. Międzynarodowe Targi Poznańskie odwołały w tym roku szereg imprez, a kilka z nich w ostatniej chwili, co oznaczało dla firmy dodatkowe koszty – bez wpływów. Przypomnijmy, że nie odbyła się Game Arena, Cavaliada, Pol Eko, ITM Industry Europe, Retro Motor Show, Forum Rozwoju Miast i kongres Move. Cała branża targowa praktycznie od marca nie zarabia.

O pomoc dla targów monitował u premiera poseł Adam Szłapka już na początku października, a 28 października odbył się ogólnopolski protest branży targowej połączony z wręczeniem petycji premierowi przez Komitet Obrony Branży Targowej. Branża apelowała o umorzenie całości otrzymanych kwot pomocy z Polskiego Funduszu Rozwoju, a także o rekompensaty w wysokości połowy ubiegłorocznego przychodu dla firm.

I udało się: targi w tym tygodniu otrzymały decyzję o przyznaniu pomocy w wysokości 35,9 mln złotych. Wkrótce zostanie podpisana umowa, a pieniądze wpłyną na konto spółki.

Przypomnijmy, że już w czerwcu firma szacowała swoje straty do końca roku z powodu pandemii na 40 mln zł – jednak z powodu jesiennych obostrzeń i odwołania wielu imprez ta kwota wzrosła.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze