Poznań: Uratujmy targi!

Pod takim hasłem odbywa się dziś ogólnopolski protest wszystkich firm powiązanych z branżą wystawienniczą – także Międzynarodowych Targów Poznańskich.

“Cała branża targowa mówi dziś jednym głosem” – informują inicjatorzy protestu #UratujmyTargi! Udział w ogólnopolskim proteście zapowiedzieli dziś przedstawiciele firm targowych, spedycyjnych, zabudowujących i wszystkich tych, które w wyniku pandemii znalazły się na skraju bankructwa. Z powodu odwołania imprez targowych, od ponad pół roku przedsiębiorcy ci pozostają bez pracy.

Grupa MTP wraz z setkami polskich stowarzyszeń i organizacji branżowych popiera żądania Komitetu Obrony Branży Targowej i apeluje do premiera Mateusza Morawieckiego o umorzenie całości otrzymanych kwot pomocy z PFR, a także o rekompensaty w wysokości połowy ubiegłorocznego przychodu dla firm.
“Przypominamy także, że targi są jednym z filarów polskiej gospodarki zapewniających przedsiębiorcom skuteczne narzędzia odbudowy kontaktów biznesowych, łańcucha dostaw i dystrybucji oraz pozyskania nowych kontrahentów po zakończeniu pandemii” – piszą organizatorzy.

Organizatorzy przypominają też, że od marca nie zarabiają, pomoc z tarcz antykryzysowych była symboliczna, a wiele firm, na przykład budujących i projektujących stoiska targowe, w ogóle jej nie dostało, bo nie spełniły kryteriów pomocy.

O godzinie 11:00 Komitet Obrony Branży Targowej weźmie udział w Spacerze dla Branży Targowej w Warszawie, a później złoży w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów postulaty, których wprowadzenie w życie zadecyduje o dalszym losie tysięcy polskich przedsiębiorców.

Iglica Międzynarodowych Targów Poznańskich i Hol Wschodni będą dziś oświetlone na czerwono jako wyraz wsparcia ogólnopolskiego protestu branży.

MTP, el

1 1 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze