sprzątanie lasu przez POSUM fot. POSUM

Poznań: Pracownicy POSUM posprzątali las w Łopuchówku

Butelki po różnych alkoholach i… części samochodowe. Takich śmieci najwięcej zebrali pracownicy POSUM, którzy już wczoraj rozpoczęli akcję “Sprzątania świata – Polska 2020”.

Na miejsce sprzątania wybrali tereny Nadleśnictwa Łopuchówko, chętnie odwiedzane przez turystów – i niestety z tego powodu też pełne śmieci. Mimo regularnego sprzątania śmieci przez pracowników nadleśnictwa i pilnujących patroli straży leśnej śmieci tam ciągle przybywa i leśnikom w kwestii sprzątania przydaje się każda pomoc.

A śmieci rzeczywiście jest tam sporo. Zespół POSUM zbierał je w tempie średnio cztery worki na godzinę! Najwięcej było butelek po alkoholach i części samochodowych.

Kto chciałby posprzątać swój kawałek świata – ma szansę także dziś i jutro. Wystarczy skontaktować się ze swoja radą osiedla, które organizują sprzątanie w wybranych fyrtlach. Akcję koordynuje Wydział Gospodarki Komunalnej UMP, a odbywa się w tym roku po raz 27. pod hasłem „Plastik? Rezygnuję, redukuję, segreguję” i trwa przez cały weekend. Jest to okazja do refleksji, jak dużo plastiku towarzyszy nam w życiu codziennym i że warto podjąć próbę zmniejszenia tych ilości.

Partnerem akcji oraz koordynatorem odbioru i zagospodarowania odpadów jest Związek Międzygminny GOAP.

Akcja sprzątania świata odbywa się w tym samym czasie na całym świecie. Wspólne sprzątanie to część międzynarodowej kampanii Clean up the World, która została zapoczątkowana w 1989 r. w Australii. W Polsce odbywa się od 1994 r.

POSUM, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze