Stablewskiego fot. ZDM

Poznań: Prace na Stablewskiego i Lodowej. Z powodu SPP

Wykonawcy oznakowania Strefy Płatnego Parkowania pojawią się 29 i 30 czerwca między innymi na ul. Stablewskiego i Lodowej. Kierowcy tradycyjnie są proszeni o przeparkowanie samochodów.

Nowa organizacja ruchu na Stablewskiego została już wprowadzona na odcinku pomiędzy ul. Głogowską i Jarochowskiego. Teraz prace prowadzone będą na Dolnym Łazarzu, czyli od ul. Głogowskiej do ul. Łukaszewicza. Natomiast zmiany na ul. Lodowej zostaną wdrożone od ul. Hetmańskiej do ul. Stablewskiego. Pozostały fragment tej ulicy będzie oczekiwał na zakończenie przebudowy rynku Łazarskiego.

Najważniejszą zmianą na ul. Stablewskiego będzie wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na całej długości ulicy (dotychczas na Dolnym Łazarzu jednokierunkowy był tylko odcinek od ul. Lodowej do ul. Głogowskiej). Kierowcy będą mogli przejechać od ul. Łukaszewicza w stronę ul. Głogowskiej. Rowerzyści będą mogli poruszać się również w przeciwną stroną – zostanie tu wyznaczony kontraruch rowerowy.

Postój na ul. Stablewskiego będzie odbywać się na miejscach równoległych pomiędzy ul. Dmowskiego i Głogowską, przy czym od ul. Lodowej do ul. Głogowskiej zaparkować można będzie tylko po stronie południowej (od Górczyna). Natomiast między ul. Łukaszewicza i Dmowskiego wyznaczone będą miejsca równoległe po stronie północnej i prostopadłe po południowej.

Skrzyżowania ul. Stablewskiego z ul. Łukaszewicza, Dmowskiego i Lodową staną się równorzędne, a cała ulica zostanie włączona w obszar ograniczonej prędkości „Tempo 30”.

Ulica Lodowa pomiędzy ul. Hetmańską i Stablewskiego pozostanie dwukierunkowa. Parkowanie na odcinku od ul. Hetmańskiej do ul. Potockiej będzie dozwolone na miejscach równoległych i prostopadłych, wyłącznie po wschodniej stronie. Pomiędzy ul. Potockiej i Stablewskiego zaparkować można będzie prostopadle po stronie zachodniej i równolegle po wschodniej.

Skrzyżowania z ulicami Załęże, Potockiej i Stablewskiego staną się równorzędne, a cały odcinek ul. Lodowej objęty zmianami zostanie włączony w obszar ograniczonej prędkości „Tempo 30”. Nowa organizacja ruchu i parkowania pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Stablewskiego, a rynkiem Łazarskim zostanie wprowadzona po zakończeniu przebudowy tego drugiego.

Prace na ul. Stablewskiego rozpoczną się 29 czerwca, a na ul. Lodowej 30 czerwca. W obu przypadkach powinny one potrwać jeden dzień. Dotrzymanie tych terminów będzie jednak uzależnione od utrzymania się korzystnej pogody.

Kierowcy proszeni są o przeparkowanie swoich samochodów na czas prac, zgodnie z oznakowaniem ustawionym przy ulicach. Pozostawione auta zostaną odholowane na koszt właścicieli, a osoby, których samochody zostaną odholowane, muszą liczyć się z koniecznością zapłaty 520 złotych za holowanie, 40 zł za każdą rozpoczętą dobę postoju na parkingu strzeżonym, a także mandatu karnego wystawionego przez straż miejską.

Nowa organizacja ruchu, w tym sposób parkowania, zaczną obowiązywać bezpośrednio po zakończeniu prac.

ZDM

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze