Poznań: Prace na Ściegiennego – będą utrudnienia w ruchu!

Ściegiennego - Kordeckiego fot. PIM
Ograniczenie prędkości do 30 km na godzinę, zakaz wyprzedzania i tylko jeden pas ruchu do dyspozycji. Takie ograniczenia będą obowiązywały od 14 września na ulicy Ściegiennego.

Tego dnia rozpoczną się prace związane z włączeniem powstającej w ul. Kordeckiego kanalizacji deszczowej w istniejącą instalację w ul. Ściegiennego.

W związku z zaplanowanymi robotami od poniedziałku kierowcy jadący ul. Ściegiennego w kierunku ul. Arciszewskiego, na wysokości ul. Kordeckiego, będą mieli do dyspozycji jeden, zewnętrzny pas ruchu, będą musieli przestrzegać ograniczenia prędkości do 30 km na godzinę oraz zakazu wyprzedzania.

Włączenie nowej kanalizacji deszczowej w ul. Kordeckiego w istniejącą instalację w ul. Ściegiennego to prace wchodzące w skład rozpoczętej w sierpniu przebudowy dwóch odcinków ul. Kordeckiego: od ul. Ściegiennego do ul. Albańskiej oraz od ul. Ściegiennego do ul. Sielskiej. Budowa infrastruktury instalacyjnej i drogowej prowadzona jest etapami, pozwalającymi na dojazd oraz dojście do nieruchomości. Zakończenie prac i wprowadzenie docelowej organizacji ruchu zaplanowano na IV kwartał bieżącego roku.

Dzięki realizacji inwestycji powstaną m.in. asfaltowa jezdnia, zatoki postojowe i zjazdy do posesji z kostki brukowej oraz nowa nawierzchnia na chodnikach. Nasadzone zostaną nowe drzewa oraz krzewy, a istniejące trawniki poddane będą regeneracji. Budowa obejmuje także nową kanalizację deszczową oraz oświetlenie uliczne. Pojawią się też nowe ławki, stojaki rowerowe oraz kosze na śmieci. Całość prac uzupełni oznakowanie ulicy.

PIM, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: