Jarochowskiego fot. PIM

Poznań: Prace na Jarochowskiego zmierzają ku końcowi

Zakończyły się prace przy infrastrukturze podziemnej i trwa już układanie nawierzchni chodników oraz miejsc parkingowych. Wszystko wskazuje na to, że przebudowa ul. Jarochowskiego zakończy się w terminie, czyli w czwartym kwartale roku.

Prace na ul. Jarochowskiego rozpoczęły się w drugiej połowie lipca. Wtedy to ulica została zamknięta dla ruchu tranzytowego na odcinku między ul. Chociszewskiego a Sczanieckiej, możliwy jest tam ruch jednokierunkowy w stronę ul. Chociszewskiego dla służb miejskich oraz osób dojeżdżających do posesji.

– Aktualnie prace skupiają się na odcinku między ul. Chociszewskiego a Sczanieckiej. Prowadzone są tam roboty związane z infrastrukturą podziemną i rozpoczęło się już układanie nawierzchni pierwszych chodników oraz miejsc parkingowych. Trwają także roboty związane z zabezpieczeniem systemu korzeniowego rosnących wzdłuż ulicy drzew – mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Dzięki przebudowie ulica i chodniki zyskają nową nawierzchnię, wymienione zostaną krawężniki i oświetlenie, powstaną zatoki parkingowe. Dotychczasowe miejsca parkingowe zostaną uporządkowane, co uniemożliwi rozjeżdżanie przyulicznej zieleni i pozwoli na zagospodarowanie jej na nowo.

Na przebudowanej ul. Jarochowskiego zmieni się organizacja ruchu – wyeliminowany zostanie tranzyt, a prędkość zostanie ograniczona do 30 km/h. W uspokojeniu ruchu pomogą dwa wyniesione skrzyżowania oraz dodatkowe progi zwalniające. Prace te pozwolą również na likwidację sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ul. Limanowskiego.

Na koniec września planowane jest wdrożenie drugiego etapu inwestycji, który obejmie ul. Jarochowskiego między ul. Sczanieckiej a Wyspiańskiego. Zakładany termin zakończenia prac budowlanych to IV kwartał tego roku.

PIM, el

Dodaj komentarz

avatar