Głogowska fot. ZDM

Poznań: Prace na Głogowskiej trwają – jutro pierwsze zmiany!

Prace wprowadzające zmiany w organizacji ruchu na Głogowskiej idą sprawnie, jak ocenia ZDM. I już od 13 października będzie tam wyznaczony jeden pas dla ruchu ogólnego pojazdów.

Prace rozpoczęły się już w ubiegłym tygodniu, a ich celem jest poprawa bezpieczeństwa i dostosowanie ulicy do obowiązujących przepisów. Wykonawca usunął już oznakowanie poziome z obu jezdni na odcinku od ul. Berwińskiego do ul. Potockiej.

Kolejnym etapem prac będzie wykonanie na jezdni linii wydzielających torowisko i wyznaczających jeden pas dla samochodów. Jest to kluczowy element nowej organizacji ruchu. Prace te zaplanowane są na noc z poniedziałku na wtorek. Jeśli więc pogoda nie pokrzyżuje planów, to we wtorek, 13 października, kierowcy jadący ul. Głogowską (na odcinku od ul. Berwińskiego do ul. Potockiej, w obu kierunkach) będą korzystali już z jednego pasa ruchu.

Nie oznacza to jednak, że nowa organizacja ruchu będzie już w pełni gotowa. W kolejnych dniach wykonywane będzie pozostałe oznakowanie poziome, montowane elementy bezpieczeństwa ruchu, znaki drogowe oraz fundamenty pod parkomaty.

ZDM, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze