przebudowa Gdyńska 4 fot. PIM .jpg

Poznań: Prace na Gdyńskiej już się kończą!

To dobra wiadomość dla wszystkich, którzy jeżdżą trasą na Czerwonak. “Planujemy, że na przełomie sierpnia i września na tym odcinku zostanie wprowadzona docelowa organizacja ruchu” – zapewniają Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Trwa jeszcze przebudowa zjazdów, zatoki autobusowej, chodnika i ciągu pieszo-rowerowego, układane są ostatnie fragmenty nawierzchni. Zamontowano już ekrany akustyczne.

– Wykonawca zakończył już układanie nawierzchni ścieralnej niemal na całym przebudowywanym przez nas odcinku drogi – mówi Justyna Litka, prezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie. – Na przełomie sierpnia i września na nowej Gdyńskiej pojawi się oznakowanie poziome i pionowe. Trwa przebudowa zjazdów, zatoki autobusowej, chodnika i ciągu pieszo-rowerowego. Zamontowano już wszystkie panele aluminiowe dla ekranów akustycznych. Do połowy sierpnia zostaną odtworzone ogrodzenia prywatnych posesji. Do końca sierpnia na tym odcinku staną wiaty przystankowe zgodne ze standardem ZTM w Poznaniu.

W wyniku rozpoczętej pod koniec października ubiegłego roku przebudowy, ok. 1,2-km odcinek ul. Gdyńskiej będzie składał się z dwóch niezależnych jezdni, a każda z nich będzie miała dwa pasy ruchu. Planowany termin zakończenia prac to ostatni kwartał tego roku.

W związku z prowadzonym pracami na przebudowywanym odcinku ul. Gdyńskiej obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h i zakaz wyprzedzania.

PIM, el

 

0 0 votes
Oceń artykuł
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze