PCŚ fot. UMP

Poznań: Poznańskie Centrum Świadczeń zaprasza do składania dokumentów

W ramach tegorocznej akcji świadczeniowej PCŚ przyjmuje wnioski o przyznanie: świadczenia ,,Dobry Start” (wyprawka szkolna w wysokości 300 zł), świadczeń rodzinnych, z funduszu alimentacyjnego i stypendiów szkolnych. Od 1 sierpnia dokumenty będzie można złożyć osobiście.

Do dyspozycji mieszkańców i mieszkanek miasta będą przygotowane dwa punkty obsługi klienta: w PCŚ przy ul. Wszystkich Świętych 1 oraz w PCŚ przy ul. Małachowskiego 10. Od 1 do 31 sierpnia będą one otwarte dla poznaniaków w każdy poniedziałek i czwartek w godzinach od 7.30 do 18.00. Przy ul. Wszystkich Świętych wnioski będą również przyjmowane w soboty 8 i 29 sierpnia.

Osoby, które zdecydują się złożyć dokumenty osobiście, mogą rezerwować termin wizyty telefonicznie (nr telefonu 61 646 33 44) lub za pomocą formularza internetowego dostępnego na stronie.

Każdy, kto nie zdecyduje się na umówienie wizyty, może przed przyjściem do urzędu sprawdzić aktualny stan kolejki w poszczególnych punktach na stronie.

Po wejściu do budynku, a przed załatwieniem sprawy, trzeba zdezynfekować dłonie, założyć rękawiczki oraz mieć zasłonięte usta i nos. Należy również pamiętać o zachowaniu co najmniej 1,5 m dystansu pomiędzy osobami znajdującymi się w sali obsługi klienta.

Wybierając się do PCŚ należy zabrać ze sobą dowód osobisty (lub inny dokument potwierdzający tożsamość), ewentualnie upoważnienie osoby, w imieniu której składa się wniosek. Dodatkowo warto mieć przy sobie numery PESEL dzieci oraz znać nazwę szkoły, do której dziecko uczęszcza (potrzebne do świadczenia “Dobry Start”).

Wnioski o świadczenia rodzinne oraz z funduszu alimentacyjnego złożone na okres świadczeniowy 2020/2021 będą rozpatrywane na podstawie dochodów rodziny za rok 2019.

Świadczenie wychowawcze 500+ jest przyznane do 31 maja 2021 r. To oznacza, że wnioski o jego kontynuację będą przyjmowane dopiero w 2021 r.

Tylko osoby, którym niedawno urodziło się dziecko lub które uzyskały prawo do pobierania świadczenia np. w związku z uzyskaniem prawa do opieki naprzemiennej nad dzieckiem, powinny składać wnioski o 500+.

Uwaga: Nadal można składać elektronicznie wnioski za pomocą: portalu informacyjno-usługowego emp@tia, elektronicznej platformy usług administracji publicznej epuap, platformy usług elektronicznych PUE ZUS oraz systemów teleinformatycznych banków. To podczas pandemii najbezpieczniejszy sposób składania dokumentów.

UMP, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze