Pożegnanie zimy fot. Rowerowy Poznań

Poznań: Pożegnanie zimy z Rowerowym Poznaniem i Marzanną “covidzianką”

W pandemicznych warunkach, a więc kameralnie i z zachowaniem środków ostrożności została dziś pożegnana zima. Spalona Marzanna “covidzianka” popłynęła z nurtem Warty dzięki Rowerowemu Poznaniowi i posłowi Frankowi Sterczewskiemu.

Marzanna nie bez powodu w tym roku dostała drugi tytuł “covidzianka”. Bo miała formę wielkiego koronawirusa, a nie — jak każe tradycja – postaci kobiecej, czyli odchodzącej zimy. Ale od początków lat 90., gdy narodziła się tradycja Rowerowych Powitań Wiosny, rowerzyści w ten pierwszy wiosenny dzień przemierzali miasto wioząc nad Wartę symbol problemów miasta: była to kostka brukowa jako symbol fatalnej nawierzchni, znak drogowy – a w minionym roku rowerzystom, jak i wszystkim pozostałym poznaniakom, bez wątpienia najbardziej dał się we znaki koronawirus. Spalenie go i utopienie to bez wątpienia dobry pomysł…

“Mamy nadzieję, że w przyszłym roku zobaczymy Was wszystkich na żywo!” – wyrazili życzenie członkowie Rowerowego Poznania wrzucając “covidzianke” do wody.
Trzymajmy kciuki, żeby to pierwsze wiosenne życzenie się spełniło i żeby w przyszłym roku Pogrzeb Zimy znów tradycyjnie przeszedł przez miasto pod wodzą orkiestry!

3.3 3 votes
Oceń artykuł
2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze