łącznik most Chrobrego 2 fot. PIM

Poznań: Powstanie łącznik przy moście Chrobrego dla rowerzystów i pieszych

Jeszcze w tym roku rowerzyści i piesi będą mogli bezkolizyjnie przedostać się z mostu Chrobrego na Wartostradę. Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg na jego budowę.

Właściwie przejść i przejechać pod mostem można i teraz, ale kto próbował tej sztuki wie, że nie jest to zbyt wygodne rozwiązanie. Gruntowa droga jest mocno wyboista, a po deszczu pełna kałuż i błota. Nowy łącznik zapewni komfort jazdy i spaceru na tym odcinku.

– Z łącznika, zlokalizowanego po północnej stronie mostu, tuż przy wybudowanym przez nas niedawno zapleczu socjalnym przystani jachtowej, będą mogli skorzystać zarówno rowerzyści jak i piesi. Będzie on znacznym ułatwieniem komunikacyjnym w tym rejonie – mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

W ramach inwestycji powstanie podbudowa i nawierzchnia ścieżki rowerowej, chodników oraz dojść do schodów, które zostaną zbudowane na skarpie. Całość będzie oznakowana, oświetlona i objęta monitoringiem wizyjnym.

Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca na przeprowadzenie wszystkich przewidzianych w projekcie prac będzie miał 120 dni od podpisania umowy. Zainteresowane podmioty mogą składać oferty do 25 czerwca.

PIM, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze