Poznań: Powitanie jesieni na Lotaryńskiej

Zagi fot. Zagi
Teatr, koncert, sąsiedzki piknik i wspólne gotowanie. Lotaryńska 6: Mikro Dom Kultury zaprasza o 15.00 na świętowanie nadejścia babiego lata w dzikim ogrodzie.

Na Lotaryńskiej 6 jak zawsze czekają niespodzianki. Będzie więc teatralizowana baśń, wspólne gotowanie, a na finał magiczny koncert w ogrodzie! Od 15.00 będzie można wziąć udział w Babim lecie (teatr kamishibai oraz warsztaty dla dzieci i dorosłych, prowadzenie: Olga Stobiecka-Rozmiarek). Jest to technika opowiadania, która wykorzystuje książki w formie kart oraz drewnianą skrzynkę – na wzór teatrzyków marionetkowych – w której przedstawiane są kolejne fragmenty opowieści.

Uczestnicy warsztatów w ten właśnie sposób przywitają z Olgą złotą jesień na Naramkach. Będą snuć dobre historie, wspominać miłe wątki z lata. Opowieści zawekują, by karmiły i relaksowały jesienią, gdy coraz szybciej robi się ciemno. Na spotkanie warto przynieść ze sobą przedmioty – wspomnienia z wakacji! Opowiadaniu baśni będą towarzyszyć warsztaty twórcze pt.: „WuElWu” – Wekowanie Letnich Wspomnień.

O tej samej porze rozpocznie się piknik i towarzyszące mu warsztaty twórcze „Zwierzęce mikro domki”.
Wszyscy, którzy mają w domu kartonowe opakowania po mleku i sokach oraz zbędne podstawki pod doniczki, powinni je ze sobą przynieść. Będą z nich wspaniałe karmniki. Będzie można też skorzystać z jesiennych porad ogrodnika, no i wspólnie ugotować to, co ogród daje jesienią. Tym razem będą to sałatki na długie, jesienne wieczory. A dla zmarzniętych lub spragnionych – kubek ciepłej herbaty z cytryną.

Na zakończenie rozpocznie się specjalny, akustyczny koncert Zagi w ogrodzie. Zagi to wokalistka o niezwykłej barwie głosu, instrumentalistka, autorka muzyki i tekstów. Słuchaczy zabiera w podróż przez delikatne, liryczne utwory po odważne, rockowe brzmienia. Swój debiutancki album wydała w Warner Music Poland; występowała m.in. z Pawłem Domagałą.

Podziel się: