Poznań: Potrącona wiewiórka i apel do rowerzystów: „uważajcie!”

potrącona wiewiórka fot. E. Skowron
Elżbieta Skowron, redaktor naczelna Sportowego Poznania, znalazła na drodze rowerowej w Parku nad Wartą potrąconą młodą wiewiórkę. Przejechał ją rowerzysta. „Proszę, uważajcie na drogach!” – napisała dziennikarka pod zdjęciem wiewiórki.

Urodzone wiosną maluchy, młodziutkie wiewiórki, jeże, i wiele innych zwierząt właśnie zaczynają wychodzić z gniazd i poznawać świat. Wydawałoby się, że w Parku nad Wartą zagrożeniem dla młodych zwierząt mogą być tylko drapieżniki polujące na takie maluchy.

Jak się jednak okazuje – poważnym zagrożeniem są też rowerzyści, zwłaszcza ci, którzy jeżdżą szybko i w tych porach, gdy widoczność nie jest najlepsza. Łatwo wówczas przeoczyć malutkiego jeża czy młodziutką wiewiórkę, które znienacka wyskoczą na drogę rowerową.

Elżbieta Skowron już kilkakrotnie znajdowała młode zwierzęta potrącone przez rowery. I postanowiła zaapelować do wszystkich rowerzystów, a także użytkowników hulajnóg elektrycznych, by jeździli z większą uwagą.
„Dzisiaj rowerzysta przejechał malutką wiewiórkę” – napisała do nas z prośbą o rozpropagowanie informacji, przesyłając też zdjęcie przejechanej wiewiórki. – „Proszę, zwróćcie uwagę, żeby rowerzyści patrzyli też pod koła! Nie tylko przed siebie”.

 

Podziel się:

Ostatnio dodane:

Wydarzenia w Wielkopolsce: