Nieczynne do odwołania wszystkie pływalnie Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji oraz zamknięte widownie podczas zawodów sportowych. To rezultat objęcia stolicy Wielkopolski strefą czerwoną, która zacznie obowiązywać już 17 października.

Wszelkie zajęcia na pływalniach Atlantis, Chwiałka i Rataje zostają zawieszone.
– W najbliższym czasie podamy do wiadomości sposób kontynuacji/rozliczenia zajęć i karnetów wykupionych przez naszych klientów na basenach. Pozostałe obiekty, takie jak Lodowisko Chwiałka, korty tenisowe, boiska oraz hale sportowe działają i są na nich prowadzone zajęcia zgodnie z harmonogramem. Prosimy jednocześnie o przestrzeganie zasad panujących w naszych ośrodkach – mówi Filip Borowiak, rzecznik prasowy POSiR.

We wszystkich oddziałach POSiR obowiązuje dezynfekcja rąk, zasada zachowania dystansu społecznego oraz konieczność zasłaniania ust i nosa do momentu wejścia na dany obiekt sportowy (kort, boisko, lodowisko). Oznacza to, że w przestrzeniach wspólnych, m.in. na korytarzach, w szatniach, a od 10 października także na terenach otwartych należy nosić maseczkę lub zasłaniać twarz częścią odzieży.

– Prosimy o unikanie skupisk w przestrzeniach wspólnych, takich jak korytarze czy kasy. W naszych obiektach na bieżąco dezynfekowane są szatnie, przebieralnie, toalety. Sprzęt sportowy wypożyczany przez POSiR oraz wykorzystywany na zajęciach jest odkażany po każdym użyciu. Lodowisko Chwiałka ogranicza liczbę osób korzystających z tafli jednocześnie do 150. Z kolei z szatni kortów Oddziału Rataje mogą w tym samym czasie korzystać 3 osoby – wylicza rzecznik POSiR.

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zachęcają do śledzenia strony internetowej posir.poznan.pl. Publikowane są tam informacje o wszelkich zmianach związanych z pandemią koronawirusa.

POSiR, el