Franek Sterczewski fot. FB

Poznań: Poseł Sterczewski prosi: “Zamiast na Osobowość Roku wpłacajcie na WOŚP”

Franciszek Sterczewski został nominowany do nagrody Osobowość Roku 2019 “Głosu Wielkopolskiego”. Bardzo podziękował za wyróżnienie, ale… woli, żeby ci, którzy chcą go poprzeć, zamiast zagłosować, wpłacili pieniądze na WOSP. Z taką samą prośbą zwrócił się Tomasz Dworek, radny ze Starego Miasta.

Rzecz w tym, że w plebiscycie “Głosu Wielkopolskiego” każdy może wesprzeć swojego kandydata, by został Osobowością Roku, wysyłając SMS. Płatny. Wygrywa ten, kto dostanie najwięcej takich SMSów.

I właśnie o to chodzi posłowi Sterczewskiemu.

“Dziękuję redakcji za wyróżnienie mnie (chyba już po raz trzeci)” – napisał poseł na swoim FB. – Ale nie czułbym się komfortowo prosząc o takie wsparcie.Dlatego wszystkim, którzy chcieliby mnie poprzeć poprzez wysłanie smsa, zachęcam, żeby tę samą kwotę wrzucić do puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przy okazji polecam moją aukcję której przedmiotem są buty, dzięki którym zaszedłem na Wiejską, oraz spacer po Poznaniu, szlakiem najciekawszych miejscówek.

Jak się okazuje, chętnych i na poselskie buty, i na spacer z posłem nie brakuje. Najwyższa oferta przekroczyła 3 tysiące złotych, za co poseł serdecznie dziękuje.

Z identyczna prośbą zwrócił się do wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć jego kandydaturę, bo również został nominowany do nagrody Osobowość Roku 2019 “Głosu Wielkopolskiego”  – radny Tomasz Dworek ze Starego Miasta.

“Bardzo mi miło. Dziękuję!” – napisał. – “Jednak w tym plebiscycie wygrywa ten kto dostanie największą ilość (płatnych) smsów… Trudno dla takiej popularności zachęcać, ale warto dziś wrzucić datek do puszki WOŚP lub wesprzeć inną fundację, jak się komuś Orkiestra nie podoba! Warto czynić takie małe, ale ważne rzeczy!”

“Wielkie brawa dla Jurka Owsiaka i wszystkich zaangażowanych w to nasze piękne, wspólne święto. Niech Orkiestra gra do końca świata i jeden dzień dłużej” – podsumowuje poseł Sterczewski.

el