Poznań: Poparzony noworodek z ulicy Górniczej jest w ciężkim stanie

Straż Pożarna Fot. Sławek Wąchała (zdjęcie ilustracyjne)
Dwutygodniowy noworodek, który został poparzony podczas wypadku przy ulicy Górniczej, jest w poważnym stanie. Jest trzyletnia siostra ma się znacznie lepiej.

Dziewczynka jest w szpitalu przy ul. Krysiewicza i lekarze oceniają jej stan jako poważny, ale stabilny, jak podaje Radio Poznań. Jej młodszy brat liczący sobie dwa tygodnie trafił natomiast do szpitala w Ostrowie. Jego stan jest poważny – ma poparzone 25 proc. powierzchni ciała, co u tak malutkiego dziecka jest niezwykle poważne.

29-letnia matka obojga dzieci również została poważnie poparzona – obrażenia zajmują 40 proc. powierzchni ciała – ale nie zgodziła się na pozostanie w szpitalu, bo chciała natychmiast jechać do dzieci. Ostatecznie udało się ją przewieźć ze szpitala Strusia, gdzie trafiła, do szpitala w Ostrowie, gdzie przebywa jej młodsze dziecko.

Przypomnijmy: w środę, 18 grudnia, straż pożarna została wezwana do jednego z domów przy ul. Górniczej w związku z wypadkiem, do jakiego doszło przy obsłudze pieca na biopaliwo. Strażacy na miejscu zastali matkę i dwójkę dzieci, wszystkich poważnie poparzonych, ale ani śladu pożaru. Okoliczności wypadku bada policja. Na razie najbardziej prawdopodobna wydaje się hipoteza zapalenia biopaliwa przy napełnianiu pieca.

Radio Poznań, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: