plac Kolegiacki fot. M. Wiśniewski FB

Poznań: Ponownie ruszyły prace na placu Kolegiackim

Minęły mrozy i stopniał śnieg, więc na plac Kolegiacki wróciły ekipy budowlane. Obecnie trwają tam prace przygotowawcze pod montaż słupów oświetleniowych, jak poinformował Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Słupy mają stanąć na właściwych miejscach już po koniec marca. Do tego czasu mają się też zakończyć prace projektowe przy nowym budynku podziemnym, w którym będzie się mieścić wentylatornia dla pomieszczeń ekspozycyjnych i technicznych, sterownia i zbiornik wyrównawczy fontanny, system sterowania oświetleniem, skrzynki energetyczne i teletechniczne.
“Konieczność jego przeprojektowania wymusiły odkrycia archeologiczne, co też przedłużyło całość inwestycji” – przypomina zastępca prezydenta w mediach społecznościowych.

Równolegle prowadzone są prace wykończeniowe przy nawierzchni placu, a także przygotowania do ekspozycji reliktów Kolegiaty św. Marii Magdaleny, co jest ważną częścią projektu zagospodarowania przestrzeni.

Prace budowlane powinny zakończyć się latem i wtedy będziemy mogli podziwiać zrewitalizowany plac Kolegiacki w całej okazałości.

 

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze