Poznań: Ponownie rusza akcja „Zgotujmy razem trochę dobra”

Zgotujmy razem trochę dobra fot. UMP

Poznańskie restauracje znów będą gotować dla ubogich – a miasto za to zapłaci. W ten sposób władze Poznania już trzeci rok z rzędu wspierają ciepłymi posiłkami osoby bezdomne.

Akcja rozpoczęła się ponad dwa lata temu, w czasie lockdownu, gdy wszystkie lokale gastronomiczne były zamknięte. Była pomyślana właśnie z jednej strony jako pomoc dla lokalnej gastronomii, która wtedy nie zarabiała – a z drugiej jako pomoc dla bezdomnych, które zimą, w czasie świat, szczególnie odczuwają brak ciepłych posiłków.

W ramach akcji miasto pokrywa koszty składników i pracy związanej z gotowaniem posiłków, a uczestniczące w przedsięwzięciu restauracje przygotowują dwudaniowe dania dla potrzebujących. Każdy z wybranych lokali otrzyma wsparcie finansowe w wysokości 1125 zł – w ramach tej kwoty restauracje zobowiązują się do przygotowania 25 pełnowartościowych posiłków.

W tym roku restauratorzy mają możliwość zadeklarowania dodatkowej pomocy i przygotowania określonej przez siebie liczbę dań na własny koszt – w ten sposób mogą zgotować jeszcze więcej dobra.

– Akcja „Zgotujmy razem trochę dobra” pomału staje się poznańską tradycją. Po raz kolejny, w trudnym czasie pandemii, będziemy pomagać lokalnej gastronomii i osobom potrzebującym. Dziękuję restauratorom za zaangażowanie w poprzednich edycjach i zapraszam do udziału w nadchodzącej. Wspólnie możemy zdziałać więcej! – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Nabór lokali chętnych do udziału w akcji „Zgotujmy razem trochę dobra” rozpocznie się 10 grudnia i potrwa dwa dni poprzez formularz na stronie www.zgotujmydobro.pl. Organizatorzy wybiorą 22 lokale gastronomiczne, które zostaną zaproszone do udziału w akcji. Finał zaplanowano na 29 grudnia.

Źródło: UMP


Warning: Undefined variable $style in /home/klient.dhosting.pl/siergiejpoz/tenpoznan.pl/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter-pro/class.php on line 4978