UMP Libelta

Poznań: Ponad 20 tys. osób dopisało się do spisu wyborców. To rekord!

We wtorek, 8 października zakończono przyjmowanie wniosków o dopisanie do spisu wyborców. Już dzisiaj wiemy, że liczba zgłoszeń jest rekordowa. Do czwartku, 10 października do godziny 12 urzędnicy zrealizowali 20 626 wniosków, co stanowi ok. 90 proc. ogólnej ich liczby.

– Jeszcze dzisiaj i jutro będziemy realizować wnioski, które wpłynęły do nas elektronicznie w ostatnie dni ich przyjmowania – mówi Bartosz Pelczarski, dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Uprawnień Komunikacyjnych Urzędu Miasta Poznania. – Do tej pory do spisu wyborców dopisaliśmy 20 626 osób. Szacujemy jednak, że do piątku liczba ta zwiększy się o ok. 2 000, co da rekordowe blisko 23 000 wpisów.

Jest to ponad cztery razy więcej niż w majowych wyborach do europarlamentu, kiedy do spisu dopisało się 5 624 osób oraz przed wyborami parlamentarnymi w 2015 r., kiedy liczba ta wyniosła 5 800.

W ostatnich dniach przed zakończeniem przyjmowania wniosków urząd miasta przeżył istne oblężenie. Aby umożliwić wszystkich chętnym możliwość dopisania się do spisu i oddania głosu w Poznaniu, pracownicy Wydziału Spraw Obywatelskich i Uprawnień Komunikacyjnych przy ul. Libelta obsługiwali wyborców podczas dodatkowego dyżuru w sobotę, a także we wtorek w wydłużonych godzinach pracy i w rozszerzonym składzie osobowym.

Łącznie obsługą wyborców oraz realizacją wniosków elektronicznych zajmowało się ok. 100 urzędników, w tym wielu dodatkowego ściągniętych z różnych wydziałów urzędu. W siedzibach UMP obsłużono ok. 4 500 wyborców. Z kolei wniosków elektronicznych wpłynęło ponad 18 000.

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października. Więcej informacji o wyborach do sejmu i senatu można znaleźć na stronie miasta poświęconej wyborom lub dzwoniąc na miejską infolinię Poznań Kontakt 61 646 33 44.

UMP, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze