Poznań: Ponad 14 tysięcy złotych dla Lutyckiej!

szpital Lutycka
Tyle udało się zebrać Koalicji Północno-Zachodnich Osiedli Miasta Poznania na potrzeby szpitala przy ulicy Lutyckiej. Pieniądze zostały przeznaczone na rękawiczki, maseczki i środki czystości dla szpitala.

Koalicję tworzy pięć osiedli leżących – jakżeby inaczej – w północno-zachodniej części miasta: Kiekrz, Podolany, Sołacz, Strzeszyn oraz Krzyżowniki – Smochowice. Wszystkie postanowiły połączyć siły, by wspomóc szpital leżący w ich „fyrtlu”. Co prawda szpital wojewódzki przy Lutyckiej nie przyjmuje pacjentów zakażonych koronawirusem, ale z powodu pandemii musi stosować dodatkowe obostrzenia i restrykcje kosztowne dla szpitala, a uciążliwe dla pacjentów i personelu. A środki ochrony osobistej, zwiększone dostawy środków czystości, maseczki i rękawiczki niestety kosztują. Dlatego osiedlowi radni postanowili pomóc szpitalowi – jak o tym informowaliśmy.

I jak raportują, w piątek dzięki datkom wpłaconym na Zrzutka.pl dostarczyli do szpitalowi 50 opakowań rękawiczek jednorazowych, 600 szt. maseczek wielorazowych, a także środki czystości od firmy ForLux. Trafiły one na oddział kardiologii, stamtąd na pozostałe oddziały, które się do nas zgłosiły: leczenia uzależnień, ginekologii, neurologii, chorób wewnętrznych, rehabilitacji oraz oddział w Kowanówku. Dziś do szpitala pojechało także 150 litrów płynu do dezynfekcji.

Ogólnie za zebrane pieniądze – 14 384 zł – rady osiedli kupiły: 160 litrów płynu do dezynfekcji powierzchni łącznie, 600 maseczek wielorazowych, 800 maseczek jednorazowych, 75 opakowań rękawiczek łącznie, 12 litrów płynów do dezynfekcji rąk, 9 litrów koncentratu do dezynfekcji powierzchni i podłóg (1 litr koncentratu daje 200 litów roztworu) oraz 2 termometry bezdotykowe.

Do szpitala pojechało też około 1000 litrów wody od Eurocash, 100 żeli do rąk od NeoNail, 100 przyłbic m.in. od Studio B – reklama i poligrafia, 5 skrzyni z pieczywem od Big Bonjour, dostawa owoców i warzyw od Green Factory Bronisze, 12 kg kawy od Kahawa Kawa i Książka i wiele innych rzeczy niezbędnych w tych trudnych czasach.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: