Poznań: Południowo-zachodni Sołacz ma już plan

burza nad Sołaczem
Powiększenie parku Sołackiego, przedłużenie ulicy Litewskiej i nowa zabudowa w stylu sołackich willi. Podczas dzisiejszej sesji został uchwalony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego „Sołacz – część B”.

Uchwalony plan obejmuje południowo-zachodnią część dzielnicy Sołacz. Jego głównym celem jest powiększenie obszaru Parku Sołackiego o 2,3 ha oraz wzbogacenie obszaru Sołacza o nowe skwery zieleni publicznej.

Jak informuje Miejska Pracownia Urbanistyczna, mpzp wzmacnia także ochronę budynków objętych wpisem do rejestru zabytków oraz przedłuża ulicę Litewską, ułatwiając dostęp do terenów zieleni. Dla obszarów przeznaczonych pod zabudowę wprowadza wysoki udział powierzchni wolnej od utwardzeń oraz ustala parametry zabudowy nawiązujące do Sołackich Willi Miejskich.

Czy to wystarczy do ochrony tej unikatowej dzielnicy? To się dopiero okaże w praktyce. I oby nie okazało się, że za cenę powiększenia parku Sołackiego dostaniemy osiedla deweloperkich bloków – ale oczywiście wszystkie w stylu sołackich willi.

Podziel się:

Ostatnio dodane:

Wydarzenia w Wielkopolsce: