Poznań: Policyjna akcja „Na drodze – patrz i słuchaj”

kontrola fot. policja
To już kolejna edycja akcji informacyjno-edukacyjnej, która ma przypominać pieszym, rowerzystom i kierowcom, że będąc uczestnikiem ruchu drogowego należy być stale czujnym, a nowe technologie nie zastąpią zdrowego rozsądku.

„Postęp technologii i ciągła potrzeba bycia online sprawiają, że z jednej strony wszelkie nowinki techniczne ułatwiają i mają wpływ na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, z drugiej natomiast mogą pośrednio przyczynić się do tragedii” – czytamy w opisie akcji. – „Telefony, tablety czy też „urządzenia GPS” pomagają, ale także rozpraszają uwagę i przez to mogą być przyczyną niebezpiecznych sytuacji na drodze”.

Dlatego w ramach akcji „Na Drodze – Patrz i Słuchaj” policjanci będą przypominać kierującym pojazdami o potrzebie obserwacji drogi i jej otoczenia, obowiązku zachowania szczególnej ostrożności zbliżając się do przejścia dla pieszych, w tym zmniejszeniu prędkości tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszych.

Natomiast pieszym przypomną o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze (chodnik, droga dla pieszych, pobocze, jezdnia, droga dla rowerów) oraz konsekwencjach nieostrożnego wejścia na przejście czy jezdnię lub przebieganiu przez jezdnię.

„Przestrzeganie przepisów, koncentracja, obserwacja, nawiązanie kontaktu wzrokowego pieszy-kierowca, wzajemny szacunek i życzliwość to czynniki, które z pewnością mają istotny wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym” – informują policjanci.

KWP

Podziel się:

Ostatnio dodane: