Poznań: Policjant jechał na służbę. I po drodze zatrzymał złodziei

aspirant Krzysztof Mak fot. policja Poznań

Policjant z Komisariatu Policji Poznań Jeżyce, jadąc do pracy, zobaczył, jak trzech mężczyzn wybiega ze sklepu z towarem, a za nimi biegną pracownicy ochrony. Zatrzymał samochód, pobiegł za złodziejami i zatrzymał dwóch z nich.

Okazało się, że trzech młodych ludzi postanowiło ukraść w markecie elektronarzędzia i mieli wyjątkowego pecha, że aspirant Krzysztof Mak z jeżyckiego komisariatu akurat wtedy jechał tamtędy do pracy. Policjant błyskawicznie ocenił sytuację, powiadomił dyżurnego jednostki i ruszył w pościg za złodziejami.

Funkcjonariusz przejechał przez kilka ulic, mając uciekających mężczyzn cały czas w zasięgu wzroku, a później pozostawił samochód i pobiegł w ich kierunku. Po kilkuset metrach zatrzymał dwóch z nich wraz ze skradzionymi wcześniej wkrętarkami. Trzeciego chwilę później zatrzymał policyjny patrol. Skradzione elektronarzędzia zostały w całości odzyskane. Wszyscy usłyszeli już zarzuty kradzieży.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Wydział Dochodzeniowo-Śledczy z Komisariatu Policji Poznań Północ. Mężczyźni w wieku 20 i 19 lat usłyszeli zarzut kradzieży, za co grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Trzeci uczestnik kradzieży, 16-latek, stanie przed sądem rodzinnym.

Źródło: KMP Poznań

Podziel się: