poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Poznań: Policjanci szkolili się w opuszczonym budynku

Możliwość zainscenizowania wariantów policyjnych taktyk poruszania się w budynkach zamkniętych i zatrzymywania niebezpiecznych osób w pomieszczeniach – wszystko to ćwiczyli funkcjonariusze Grupy Realizacyjnej Policji w opuszczonym budynku.

Treningi i szkolenia dla poznańskich policjantów z Grupy Realizacyjnej to codzienność. Stale muszą być w formie, gotowi na każde wezwanie. Dlatego gdy tylko otrzymali z Urzędu Miasta Poznania możliwość przeprowadzenia szkolenia w opuszczonym budynku nie wahali się ani chwili. Budynek jest przeznaczony do rozbiórki, z uwagi na planowane inne inwestycje w tym miejscu, i do szkolenia policjantów w terenie nadawał się idealnie.

Policjanci z tzw. GRki stale trenują i podnoszą swoje umiejętności. W akcji liczy się każdy ich ruch, każda sekunda i wszystko musi być przemyślane. Tylko dobrze wyćwiczone taktyki pozwalają działać bez pomyłek, z pełnym profesjonalizmem. Funkcjonariusze z Grupy Realizacyjnej biorą udział w zatrzymaniach niebezpiecznych przestępców, są wysyłani na miejsca przestępstw, reagują na bandyckie zachowania grup przestępczych.

W Komendzie Miejskiej Policji w Poznaniu Grupa Realizacyjna istnieje od 2002 roku. Funkcjonariusze tej elitarnej grupy na co dzień patrolują ulice. W każdej chwili są jednak gotowi do najbardziej skomplikowanych akcji. Współpracują z wydziałami kryminalnymi, jak również z Centralnym Biurem Śledczym. Chętnie i często pojawiają się na różnych imprezach organizowanych dla mieszkańców miasta. Prezentują zazwyczaj swoje wyposażenie i umiejętności.

KWP, el

Strona głównaWiadomości z Poznania i powiatu poznańskiegoPoznań: Policjanci szkolili się w opuszczonym budynku