Poznań: Policjanci i żołnierz uratowali życie półtorarocznej dziewczynki

pomogli uratować dziewczynkę fot. policja
Malutka zaczęła się dławić kawałkiem jabłka, które jadła – a wszystko działo się w niedzielne popołudnie w okolicach ronda Śródka. Nie wiadomo, jak zakończyłaby się ta sytuacja, gdyby nie to, że w pobliżu był żołnierz i policjanci.

W niedzielę policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu: mł. asp. Sebastian Rosiak, asp. Krzysztof Kwiatkowski, sierż. szt. Piotr Odważny i post. Hubert Winiarz pełnili służbę na terenie Starego Miasta. Około godziny 19.00 jadąc na interwencję na Nowe Miasto zauważyli po drodze, przy rondzie Śródka, nietypową sytuację: na pasie awaryjnym stał samochód, przy nim stała kobieta z malutką dziewczynką na rękach i dwóch mężczyzn. Wszyscy byli bardzo zdenerwowani.

Policjanci zatrzymali się i podbiegli do grupy pytając, co się stało. Okazało się, że dziewczynka jedząc jabłko w czasie jazdy zadławiła się kawałkiem owocu i nie może złapać oddechu. Sytuację zauważył jadący za samochodem rodziców dziecka żołnierz w czynnej służbie, który natychmiast zatrzymał się i rozpoczął udzielanie pomocy.

Funkcjonariusze od razu przystąpili działania. Jeden z policjantów kontynuował czynności ratunkowe – ułożył dziewczynkę na przedramieniu, pochylił jej główkę i kilka razy klepnął między łopatkami, udrażniając w ten sposób drogi oddechowe. Drugi z funkcjonariuszy wezwał zespół ratownictwa medycznego, a pozostali zabezpieczali miejsce zdarzenia i uspokajali wystraszonych rodziców. „Po krótkiej chwili mundurowi wraz z rodzicami usłyszeli głośny płacz dziewczynki” – opisują policjanci. – „Dziecko zaczęło oddychać. Szczęście rodziców było nie do opisania”.

Po upływie kilku kolejnych minut na miejsce przybył zespół ratownictwa medycznego. Przeprowadzone badanie wykazało, że policjanci i żołnierz zareagowali prawidłowo, a dziewczynka wróciła do pełni zdrowia. Rodzice serdecznie podziękowali policjantom za uratowanie życia ich córeczce.
„Żadne słowa nie są w stanie opisać satysfakcji, jaką jest uratowanie życia” – podsumowują policjanci. – „A w szczególności życia dziecka”.

KWP Poznań

Podziel się:

Ostatnio dodane: