policjanci Tarnowo Podgórne fot. policja

Poznań: Policjanci eskortowali nieprzytomną dziewczynkę. Liczyła się każda sekunda!

5-letnia dziewczynka z Tarnowa Podgórnego straciła przytomność i nie można jej było ocucić. Wiadomo było, że karetka nie jest w stanie dojechać na czas. Zrozpaczeni rodzice poprosili o pomoc policję.

Cała ta dramatyczna sytuacja wydarzyła się 18 lutego. Do Komisariatu Policji w Tarnowie Podgórnym przyjechali rodzice z nieprzytomnym dzieckiem. Powiedzieli policjantom, że dziecko nie reaguje na żadne bodźce i nie wiedzą co robić. Nie było możliwości przetransportowania 5-letniej dziewczynki do szpitala karetką pogotowia, bo wiadomo było, że karetka dojedzie nie wcześniej w ciągu kilkudziesięciu minut, potem kolejnych kilkadziesiąt dziecko będzie jechało do szpitala. A tu liczyła się każda sekunda.

Policjanci, którzy pełnili w tym dniu służbę podjęli natychmiastową decyzję. Sierż. Piotr Dworzyński i st. post. Marcin Lembrych sprawdzili podstawowe czynności życiowe dziewczynki. 5-letnia Jagoda oddychała, ale była nieprzytomna.

Nie czekając dłużej – z uwagi na zagrożenie życia i zdrowia, umieścili dziewczynkę na tylnej kanapie radiowozu, a jej mama monitorowała jej czynności życiowe. Funkcjonariusze używając sygnałów pojazdu uprzywilejowanego przetransportowali bezpiecznie dziecko z mamą do szpitala.

Jadąc do placówki policjanci poinformowali załogę w izbie przyjęć, żeby przygotowali się na przejęcie nieprzytomnej dziewczynki. Pomimo szczytu komunikacyjnego, policjanci w kilkanaście minut dowieźli dziecko do szpitala, gdzie udzielono jej pełnej opieki medycznej.

KWP, el

18
Dodaj komentarz

avatar
Łatka
Łatka

Coraz częściej zdarzają się takie sytuacje . Wszystkie czynności które pomagają w uratowaniu często ludzkiego życia , popieram .?

Iwona Szymańska
Iwona Szymańska

Wielkie brawa ????? dla policjantów ❤

Danuta Czyż
Danuta Czyż

Super się spisali Mundurowi .Policjanci na ?. ❤️?????? Brawo

Agnieszka Jagiełło
Agnieszka Jagiełło

Brwa dla panów policjantów❤️❤️

Ewa Grajek
Ewa Grajek

Brawo dla Mundurowych ?