Poznań: Policja zatrzymała osoby odpowiedzialne za niszczenie plakatów wyborczych

Podziel się!

Policjanci, dzięki spostrzegawczości osoby odpowiadającej za monitoring miejski, zatrzymali trójkę wandali, którzy niszczyli plakaty wyborcze na placu Wolności.

– Dziś o północy operator monitoringu miejskiego zauważył trzech mężczyzn, którzy na placu Wolności niszczyli plakaty wyborcze. O zdarzeniu poinformował dyżurnego policji na Starym Mieście. Mężczyźni zostali zatrzymani – poinformowała straż miejska w Poznaniu.

Reklama

Jest to kolejny przypadek dewastacji plakatów wyborczych w tej kampanii wyborczej. Sprawców poprzednich nie ustalono. 

Przy okazji strażnicy przypominają, że niszczenie plakatów wyborczych to przestępstwo. – Prawna ochrona materiałów wyborczych to nic innego jak zakaz niszczenia, usuwania, zamalowywania itp. pod groźbą kary. Czyn taki jest wykroczeniem, za które strażnik sporządza do Sądu wniosek o ukaranie, za co grozi grzywna do 5 000 PLN – tłumaczą strażnicy.

Reklama

Zdjęcie z zerwanymi plakatami przy parku Wilsona. Tam sprawców nie udało się znaleźć. 


Podziel się!

1
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
przeciwnyRozwieszaniu
Gość
przeciwnyRozwieszaniu

Rozwieszanie tych wszystkich plakatów powinno zostać ograniczone! Nie dość że szpecą one nasze ulice to wieszane na znakach drogowych mogą nawet powodować zagrożenie. Rozwieszanie reklam na obiektach takich jak latarnie, bariery itp. jest zabronione dlaczego więc niektórych te zasady nie obowiązują? Ponadto pieniądze idą w błoto – i to dosłownie bo nigdy wszystko nie zostaje usunięte!!!

Reklama