Interwencja na Górze Moraskiej fot. Paula Arcimowicz

Poznań: Policja z wizytą na górce

Około stu osób musiało zrezygnować z zabawy na górce przy parku meteorytowym na Morasku. Wyprosiła ich stamtąd policja.

Mieszkańcy byli oburzeni. Wszyscy wybrali się z sankami i jabłuszkami, żeby w wolny dzień spędzić czas z dziećmi na świeżym powietrzu, skoro w ferie najmłodsi nigdzie nie mogli wyjechać ze względu na pandemię.

– Od dzieciaka zjeżdżałem z tej górki i teraz zabrałem tu dzieci – opowiada jeden z naszych Użytkowników. – Tak się cieszyliśmy, że skoro jest śnieg, to dzieciaki trochę użyją przed końcem ferii i powrotem do szkoły. A teraz okazuje się, że nawet z górki w pobliżu domu nie można pozjeżdżać.

Wszystko dlatego, że na górce około południa pojawiła się policji i stanowczo poprosiła wszystkich o opuszczenie tego terenu, ponieważ to teren prywatny. Jego właściciel poprosił policję o interwencję, ponieważ zjeżdżający z górki na sankach i jabłuszkach niszczyli mu uprawy znajdujące się na polu. Wcześniej próbował sam przekonywać ludzi do opuszczenia terenu, ale nikt go nie słuchał. Dopiero interwencja policji podziałała.

Mieszkańcy twierdzą, że okoliczne dzieci zawsze zjeżdżały z tej górki i nigdy nikomu to nie przeszkadzało – ale nie biorą pod uwagę tego, że mógł się zmienić właściciel terenu albo rodzaj upraw i to, co 20 lat temu nie przeszkadzało – teraz niszczy rośliny. Zresztą nigdy na tej górce nie było aż tylu chętnych, bo dzieciaki miały także inne rozrywki, a sporo z nich wyjeżdżało na ferie. Teraz, w czasie pandemii, gdy zjeżdżanie na sankach jest jedyną atrakcją, dziennie zjawiało się tam kilkaset osób!

Interwencja policji podziałała, a w poniedziałek najmłodsze dzieci pójdą do szkoły, więc tłoku na górce już na pewno nie będzie. Jednak na dłuższą metę chyba celowe byłoby ustawienie tam tablicy informujące, że to teren prywatny, a zjeżdżanie z górki niszczy uprawy. Bo przecież policja nie może tam stać i pilnować cały dzień, a raczej rzadko kto wybierając się na sanki wcześniej zapoznaje się ze strukturą własnościową okolicznych terenów i rodzajem upraw…

3.5 6 votes
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze