MPK Poznań tramwaj fot. Sławek Wąchała

Poznań: Pojazdy MPK myte i wietrzone ze względu na koronawirusa

MPK Poznań przygotowało się na epidemię koronawirusa: poznańskie autobusy i tramwaje są codziennie starannie myte, są też wietrzone na każdym przystanku. Od dziś są w nich też emitowane filmy o zapobieganiu zarażeniu koronawirusem.

Bezpieczeństwo pasażerów jest dla MPK Poznań kwestią priorytetową. Dlatego – w związku z profilaktyką przeciwko koronawirusowi – aż do odwołania na każdym przystanku, na którym przeprowadzana jest wymiana pasażerów, będą otwierane wszystkie drzwi, aby ograniczyć kontakt pasażerów z przyciskami i jednocześnie jak najbardziej przewietrzyć pojazd. Drzwi ze względu na profilaktykę będą otwierane automatycznie.

Codziennie myte są (z użyciem środka dezynfekującego) poręcze, biletomaty, kasowniki i inne elementy wyposażenia pojazdów, najczęściej dotykane przez pasażerów. Środek dezynfekujący jest używany także podczas usuwania zanieczyszczeń np. po gumach do żucia czy napojach. W obecnej sytuacji MPK Poznań zwróciło uwagę firmie sprzątającej na przykładanie szczególnej wagi do czyszczenia wnętrz pojazdów.

Podstawowe informacje na temat koronawirusa i zapobieganiu zakażeniu pojawiły się w pojazdach MPK Poznań na zlecenie wielkopolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. Filmy, a w przyszłości również plakaty, mają uświadomić pasażerom, jak można ograniczyć zagrożenie oraz jak postępować w razie wystąpienia objawów.

Jak zapobiegać zakażeniu?
– Często myj ręce, używając mydła i wody. Kiedy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają. Jeśli wracasz z regionu, gdzie występuje koronawirus i masz objawy choroby lub miałeś kontakt z osobą zakażoną, powiadom o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłoś się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego – radzi NFZ.

MPK Poznań, el

0 0 votes
Oceń artykuł
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze