pomoc dla pogorzelców z osiedla Kopernika fot. UMP

Poznań: Pogorzelcy z osiedla Kopernika otrzymali pomoc

Nowiutki sprzęt AGD dostaną lokatorzy pięciu mieszkań na osiedlu Kopernika, które 12 lutego spaliły się w pożarze. To dar od firmy Amica, jeden z wielu, który otrzymali pogorzelcy.

Mieszkańcy wieżowca przy ulic Keplera 8 – ponad 20 osób – nadal nie mogą wrócić do swoich całkowicie zniszczonych lub uszkodzonych mieszkań. Pożar, który wybuchł w budynku 12 lutego, zniszczył 5 mieszkań, w których spłonął cały dobytek lokatorów.

Niemal natychmiast ruszyła akcja pomocowa, któą koordynują radni Tomasz Stachowiak i Krzysztof Rosenkiewicz. I właśnie w nią włączyła się grupa Amica, która przekazała na rzecz pogorzelców 4 lodówki, 2 piekarniki, 2 płyty grzejne, zmywarkę i mikrofalę.

– Słowa uznania należą się radnemu Tomaszowi Stachowiakowi, który razem z radnym Krzysztofem Rosenkiewiczem, zaangażował się w pomoc mieszkańcom z os. Kopernika. Serdeczne dziękuję także firmie Amica, na którą zawsze możemy liczyć w trudnych sytuacjach. Mam nadzieję, że lokatorzy szybko będą mogli wrócić do swoich mieszkań i normalności – powiedział Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

Jak podkreślił radny Stachowiak, Amica natychmiast odpowiedziała na apel o pomoc dla pogorzelców. Zdaniem Marcina Bilika, pierwszego wiceprezesa firmy, to było oczywiste.

– Amica to firma z wielkopolską duszą i sercem, dlatego też pomagamy głównie w tym regionie. Poprzez naszą fundację “Amicis” wspieramy szkoły, szpitale czy ubogie rodziny, ale za każdym razem, kiedy pojawia się taka potrzeba, jesteśmy gotowi świadczyć wszelką pomoc. To dla nas zaszczyt, że możemy w tym uczestniczyć – mówił.

Wesprzeć poszkodowanych może każdy. Na Facebooku działa grupa “Licytacje dla ofiar pożaru na osiedlu Kopernika”. Wśród przedmiotów będzie można znaleźć m.in. zabytkowe 100-letnie narty z kijami oraz koszulkę Poznańskiego Stowarzyszenia Żużla przekazane przez prezydenta Jacka Jaśkowiaka. Z kolei amatorzy przechadzek po Poznaniu mogą licytować spacer po Starym Mieście z zastępcą prezydenta Mariuszem Wiśniewskim, który wcieli się w rolę przewodnika.

Można także wpłacać pieniądze na portalu zrzutka.pl, gdzie uruchomiono zbiórkę pieniędzy na remonty mieszkań pogorzelców.

UMP

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze