Poznań: Podejrzany o pedofilię zatrzymany na Termach Maltańskich usłyszał zarzuty

radiowóz fot. policja

35-letni mężczyzna zatrzymany na Termach Maltańskich, gdzie przyszedł spotkać się z 11-latką, już usłyszał zarzuty. Jest objęty dozorem policji i ma zakaz zbliżania się do dzieci.

Mężczyznę od kilku tygodni namierzali przedstawiciele ECPU Polska, a rzekoma 11-latka, z którą miał się spotkać, w rzeczywistości była przynętą. Mężczyzna wysyłał jej półnagie zdjęcia i zachęcał do czynności seksualnych. Członkowie Elusive Child Protection Unit doprowadzili do umówienia spotkania mężczyzny z 11-latką na Termach Maltańskich, wcześniej powiadamiając o akcji policję. Mężczyzna się pojawił i policjanci go zatrzymali.

Funkcjonariusze otrzymali też od ECPU Polska wszystkie zebrane przez nich dowody – okazało się zresztą, że mężczyzna może mieć na sumieniu znacznie więcej. Jest podejrzany o podpalenie dwóch poznańskich sklepów, a straty z tego powodu zostały oszacowane na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Teraz mężczyzna usłyszał zarzuty usiłowania doprowadzenia do obcowania z osobą małoletnią poniżej 15. roku życia oraz zarzut podpalenia. Został też objęty dozorem policji i ma zakaz zbliżania się do dzieci.

Źródło: Radio Poznań

Podziel się:

Ostatnio dodane: