Poznań: Podejrzani o kradzież samochodów zatrzymani

ukradzione samochody fot. policja Poznań

Poznańscy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzane o kradzież samochodów porsche i BMW – zaledwie dzień po kradzieży. Dwóm z nich, zatrzymanym na gorącym uczynku, grozi po 10 lat więzienia. Trzeciemu – 5 lat.

Funkcjonariusze 22 czerwca otrzymali informację od właściciela jednej z firm w powiecie średzkim, że z jego parkingu zniknęły trzy pojazdy, niesprawne samochody marek typu Porsche Boxter oraz BMW M3, które wymagały naprawy.

Jeszcze tego samego dnia policjanci ustalili, że związek z tymi przestępstwami mają trzej mężczyźni, którzy dzień wcześniej przecięli kłódkę na bramie zabezpieczającą wejście na plac firmy, a następnie za pomocą lawety wywieźli trzy samochody.

„Przestępcy swój łup ukryli w jednym z warsztatów samochodowych na terenie gm. Kórnik” – informują poznańscy policjanci. – „To tam dwóch z nich już kolejnego dnia namierzyli i zatrzymali poznańscy policjanci. Trzeci, został zatrzymany kilka godzin później w rejonie Nowego Miasta w Poznaniu. Mężczyźni nie kryli swojego zaskoczenia wizytą mundurowych. W warsztacie policjanci znaleźli zdekompletowane pojazdy, które zostały poddane oględzinom przez policyjnych techników, a następnie zabezpieczone”.

Dwóch mężczyzn w wieku 32 i 37 lat usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniami do pojazdów. Grozi im do 10 lat więzienia. Trzeci podejrzany, 44-latek, usłyszał zarzut paserstwa, który zgodnie z kodeksem zagrożony jest karą do 5 lat więzienia.

Podziel się: