wypadek archiwum fot. policja

Poznań: Pociąg zderzył się z ciężarówką! Są ranni!

Na obwodnicy Murowanej Gośliny doszło do zderzenia ciężarówki z pociągiem relacji Wolsztyn-Wągrowiec. Są ranni, musiano wezwać Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Wypadek miał miejsce około 17.30 i akcja ratunkowa cały czas trwa. Ucierpiał kierowca ciężarówki i maszynista, a także pasażerowie pociągu. Nie wiadomo jeszcze, co było powodem wypadku. Zbada to policja, która także jest na miejscu zdarzenia.

Droga jest nieprzejezdna, tworzą się duże korki. Kierowcy powinni szukać innej trasy i omijać Murowaną Goślinę.

Aktualizacja, godz. 19.20:

Jak informuje wielkopolska policja, wina leży po stronie kierowcy ciężarówki, który wjechał prosto pod szynobus doskonale widząc, że szlabany były opuszczone i paliło się czerwone światło. Przed przyjazdem stało po kilka samochodów osobowych z każdej strony. Kierowca ciężarówki ominął jednak te auta i wjechał na przejazd. Obsługa rozpędzonego szynobusu nie miała szans na zatrzymanie.

Uderzenie było tak silne, że ciężarówka przełamała się na pół. W pociągu jechało 15 osób wraz z obsługą. Na szczęście nikt nie zginął.
– Będziemy domagać się aresztu dla kierowcy ciężarówki. Złamał wszystkie zasady bezpieczeństwa i to w sposób rażący – informują wielkopolscy policjanci.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze