Pływalnia na os. Zwycięstwa fot. PIM

Poznań: Pływalnia na os. Zwycięstwa wkrótce będzie miała już niecki basenowe

Hala powstającej na os. Zwycięstwa krytej pływalni jest już po dachem, kończy się montaż szklanych elewacji. Jeszcze w lipcu montowane będą niecki basenowe.

– Na ukończeniu jest montaż okien i elewacji. Trwają prace tynkarskie. Wewnątrz wykonano już instalację elektryczną, powstają pozostałe. Rozpoczęło się również układanie płytek – mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

We wnętrzu hali basenowej znajdą się dwa baseny. Z większego z nich, z sześcioma torami pływackimi o długości 25 m, będzie mogło korzystać jednocześnie 60 osób. Mniejszy i płytszy będzie basen rekreacyjny, który w dwóch połączonych ze sobą nieckach pomieści jednocześnie kilkunastu odwiedzających. W jednej z niecek przewidziane są urządzenia do hydromasażu.

Powstający budynek zostanie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, zwłaszcza poruszających się na wózkach, dla których powstanie m.in. miejsce wymiany wózków indywidualnych na basenowe.

Odwiedzający pływalnię będą mogli skorzystać z zespołu saun i sali fitness. Do ich dyspozycji będą szatnie, przebieralnie, natryski i toalety. Przy pływalni wyznaczony zostanie parking zapewniający miejsca na ponad 50 samochodów oraz przestrzeń dedykowana dla rowerów.

Rozpoczęta w połowie października ubiegłego roku budowa, zgodnie z harmonogramem, ma się zakończyć wiosną 2021 roku.

PIM, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze