Poznań: Plan Bee zaprasza do sprzątania świata. Na Hercena

Plan Bee fot. Plan Bee

18 września, podczas Sprzątania Świata, ma zostać posprzątany zaniedbany teren przy parku W. Czarneckiego, między osiedlem Przyjaźni a ul. Hercena 4. Będzie to też okazja do zacieśnienia sąsiedzkich więzów przy kawie i cieście.

Plan Bee to stowarzyszenie zrzeszające licealistów z Poznania i okolic, którzy chcą robić coś dobrego dla Ziemi i dla innych ludzi, działając na rzecz klimatu i lokalnych społeczności. Tym razem postanowili posprzątać zaniedbany teren znajdujący się między parkiem Czarneckiego a blokiem Hercena 4.

Na mapach teren jest oznaczony jako część parku, jednak trudno się tego domyślić będąc na miejscu. Jest zaniedbany, a przede wszystkim pełen śmieci.
„Zatrważający jest również fakt, iż teren ten sąsiaduje z parkiem oraz placem zabaw, co stanowi zagrożenie dla bawiących się tam dzieci czy zwierząt wyprowadzanych na spacery” – zwracają uwagę członkowie stowarzyszenia Plan Bee.

W akcję zaangażowali się też mieszkańcy bloku Hercena 4, którzy zadeklarowali pomoc w sprzątaniu oraz zorganizowanie spotkania sąsiedzkiego z kawą i ciastem. Działania poparła również Spółdzielnia Mieszkaniowa Winogrady wraz z administracją os. Przyjaźni. Sprzątanie zaplanowano na 18 września, czyli w World Cleanup Day, Dzień Sprzątania Świata. Rozpocznie się o godzinie 12.00. Zbiórka chętnych zaopatrzonych w worku na śmieci i rękawice ochronne przed wejściem do budynku Hercena 4, a przyłączyć się może każdy.

Podziel się: