Konfederacja zniszczony plakat wyborczy

Poznań: Plakaty wyborcze Konfederacji z napisami “świry i naziole”

Kilka plakatów wyborczych polityków Konfederacji zostało zniszczonych. Na części z nich pojawiły się obraźliwe napisy: “świry i naziole”.

O zdewastowanych plakatach w Poznaniu pisaliśmy już kilka razy. Przed każdymi wyborami pojawia się z tym problem, natomiast ta kampania wyborcza jest pod tym względem wyjątkowa. Przez ostatnie kilka tygodni oberwało się w zasadzie każdemu ugrupowaniu. Wszystko zazwyczaj kończyło się na zdarciu plakatów wyborczych. Tym razem wandale poszli krok dalej.

“Świry i naziole”. Taki napis pojawił się w nocy na plakacie wyborczym Justyny Sochy, która startuje w nadchodzących wyborach do Sejmu z listy Konfederacji. Przy okazji, wandal zamalował pozostałe plakaty wyborcze ugrupowania.

– Wielka szkoda, że autor tego “dzieła” wolał dopuścić się zniszczenia materiałów wyborczych zamiast wyjaśnić dzielące nas różnice w sposób merytoryczny – krótko skomentował sytuację Jakub Mierzejewski, “jedynka” Konfederacji w Poznaniu.

Bardzo prawdopodobne, że policjanci zatrzymali już sprawców dewastacji. Dzięki czujnemu oku operatora monitoringu miejskiego, funkcjonariusze zatrzymali w nocy trzy osoby, które niszczyły plakaty wyborcze w okolicach placu Wolności.

2
Dodaj komentarz

avatar
Kuba Gorączkowski
Kuba Gorączkowski

Tylko świr widzi wszędzie nazioli.

Filip Wrzyszcz
Filip Wrzyszcz

Z tymi naziolami to już przesada ale jak tu antyszczepionkowca nie nazwać świrem ?