Poznań: Plakaty wyborcze Konfederacji z napisami „świry i naziole”

Konfederacja zniszczony plakat wyborczy
Kilka plakatów wyborczych polityków Konfederacji zostało zniszczonych. Na części z nich pojawiły się obraźliwe napisy: „świry i naziole”.

O zdewastowanych plakatach w Poznaniu pisaliśmy już kilka razy. Przed każdymi wyborami pojawia się z tym problem, natomiast ta kampania wyborcza jest pod tym względem wyjątkowa. Przez ostatnie kilka tygodni oberwało się w zasadzie każdemu ugrupowaniu. Wszystko zazwyczaj kończyło się na zdarciu plakatów wyborczych. Tym razem wandale poszli krok dalej.

„Świry i naziole”. Taki napis pojawił się w nocy na plakacie wyborczym Justyny Sochy, która startuje w nadchodzących wyborach do Sejmu z listy Konfederacji. Przy okazji, wandal zamalował pozostałe plakaty wyborcze ugrupowania.

– Wielka szkoda, że autor tego „dzieła” wolał dopuścić się zniszczenia materiałów wyborczych zamiast wyjaśnić dzielące nas różnice w sposób merytoryczny – krótko skomentował sytuację Jakub Mierzejewski, „jedynka” Konfederacji w Poznaniu.

Bardzo prawdopodobne, że policjanci zatrzymali już sprawców dewastacji. Dzięki czujnemu oku operatora monitoringu miejskiego, funkcjonariusze zatrzymali w nocy trzy osoby, które niszczyły plakaty wyborcze w okolicach placu Wolności.

Podziel się: