placówka przy Perzyckiej fot. PIM

Poznań: Placówka opiekuńczo-wychowawcza przy ul. Perzyckiej ma już dach

Niespełna cztery miesiące po rozpoczęciu prac oba budynki powstające przy ul. Perzyckiej są już zadaszone. To do nich przeprowadzi się Centrum Wspierania Rodzin „Swoboda”.

– Zaawansowanie prac wyprzedza przyjęty harmonogram. Dwa budynki są już w stanie surowym otwartym. Trwa montaż okien i drzwi zewnętrznych, dach pokrywany jest papą. Na sierpień zaplanowano kontynuację prac instalacyjnych wewnątrz budynków – mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

W budynku mieszkalnym – w jedno- i dwuosobowych pokojach – zamieszka 14 lokatorów. W nowej siedzibie wychowankowie Centrum Wspierania Rodzin „Swoboda” będą mieli do dyspozycji również salę do wypoczynku, pokój telewizyjny, pokój zabaw, miejsce do cichej nauki i kuchnię z jadalnią. W nowym budynku znajdą się także pokój wychowawców, pokój gościnny oraz pomieszczenia gospodarcze. Powstający obiekt zostanie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

W budynku administracyjnym swoje gabinety będzie mieć nie tylko dyrekcja placówki, księgowość i kadry. Mieścić się w nim będzie również strefa pedagogiczna z gabinetami pedagoga, psychologa, logopedy i pracownika socjalnego.

Do wykonawcy prac należy również zagospodarowanie terenu i przygotowanie instalacji do podłączenia do nich w przyszłości drugiego budynku opiekuńczego, który stanie na tej działce.

Inwestycja przy ul. Perzyckiej to dalszy ciąg działań miasta, mających na celu standaryzację poznańskich placówek opiekuńczo-wychowawczych, czyli dostosowania ich do wymogów ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej z 9 czerwca 2011 roku. Stanowi ona, że można w nich umieścić w tym samym czasie łącznie nie więcej niż 14 dzieci oraz osób, które osiągnęły pełnoletność przebywając w pieczy zastępczej. Obiekty spełniające te zapisy powstały już przy ul. Sarmackiej i Pamiątkowej.

PIM, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze