plac Stary Browar

Poznań: Plac przed Starym Browarem w nowej szacie

Miał być gotowy w połowie roku, ale jak wszędzie indziej, także i tu pandemia koronawirusa dała się we znaki. Prace są jednak już na ukończeniu i wkrótce będzie można podziwiać plac w zupełnie nowej szacie.

Chodzi oczywiście o plac od strony ulicy Ratajczaka, na którym od jesieni ubiegłego roku, jak informowaliśmy, trwają prace mają zamienić go z wybrukowanej niewygodną kostką pustyni w przyjemny, zielony skwer. Pojawiły się już zieleńce i kwietniki, a na nich 40 nowych drzew i 250 krzewów oraz kwiaty, ze szczególnym uwzględnieniem tych miododajnych, zgodnie z polityką przyjazną owadom, którą prowadzi Stary Browar.

Będzie też mała architektura: ławki, fontanna i amfiteatralne siedziska – wszystko to będzie efektownie oświetlone. Płot dzielący plac od parku im. H. Dąbrowskiego zostanie przesunięty w stronę ulicy Ogrodowej, dzięki czemu nowy skwer stanie się większy.

Za projekt nowego placu odpowiada poznańska pracownia 1050, która jest autorem parku w Starym Korycie Warty. Efekty działań już widać – a wkrótce już każdy będzie mógł sam sprawdzić, czy podoba mu się ta nowa przestrzeń przed Starym Browarem.

el

3.7 3 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze