Poznań: Plac na Smochowicach już jak nowy!

plac Smochowice fot. PIM
Nowa zieleń, ławki i szerszy chodnik – mieszkańcy Smochowic korzystają już z odnowionego placu u zbiegu ulic Karlińskiej, Muszkowskiej, Lemierzyckiej i Sułowskiej. Centrum Smochowic wyładniało.

Przebudowa została przeprowadzona w pierwszej połowie tego roku. W ramach inwestycji wymieniona została nawierzchnia jezdni. Przebudowano zatoki parkingowe. Do dyspozycji mieszkańców jest ponad pięćdziesiąt miejsc parkingowych w środkowej części placu oraz po jego południowej stronie, przy ul. Muszkowskiej. Dwa z nich przeznaczone są dla osób z niepełnosprawnościami. W centralnej części placu zatoki postojowe rozdzielone zostały czterometrowym pasem zieleni.

Uporządkowanie parkowania na placu i w najbliższej okolicy pozwoliło na poszerzenie chodnika po jego północnej stronie, wzdłuż ul. Karlińskiej, a jezdnie ulic Muszkowskiej i Karlińskiej mają teraz po 5 metrów szerokości. Między jezdniami tych ulic powstał chodnik.

Na placu pojawiła się również nowa zieleń oraz elementy małej architektury, jak ławki i kosze na śmieci. teraz jeszcze pozostało do podłączenia nowe oświetlenie i plac będzie gotowy.

PIM, el

Podziel się: