Rzeźba UAP, fot. ROSM

Poznań: Plac Cyryla Ratajskiego będzie galerią rzeźby

Plenerowa galeria rzeźby na placu będzie prezentowała dzieła powstałe na Wydziale Rzeźby Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu z okazji obchodów 100-lecia istnienia uczelni. Pierwsze prace znajdą się tam już 5 listopada.

Studenckie instalacje zostaną wkomponowane w istniejącą architekturę krajobrazu miejskiego placu. Maja one być nie tylko dopełnieniem przestrzeni, ale i swoistym dialogiem młodych twórców z odbiorcami prowadzącym do lepszego zrozumienia sztuki rzeźbiarskiej i jej popularyzacji w Poznaniu.

Prace studenckie są wykonane z żywicy syntetycznej, lekkiego i odpornego materiału, który bez szwanku przetrwa kaprysy pogody. Prace będą eksponowane rotacyjnie, co stanowi duży atut projektu. Dzięki temu realizacje rzeźbiarskie będą cyklicznie przekształcać krajobraz placu Cyryla Ratajskiego i tym samym tworzyć jego nowe odsłony.

– Plenerowa scena postaw twórczych umożliwi poznaniakom przekrojowe poznanie działalności dydaktycznej i artystycznej Wydziału Rzeźby UAP, co realizuje konsekwentny program otwarcia uczelni dla mieszkańców miasta – zaprasza Artur Adamczak, rzecznik prasowy UAP.

Otwarcie wystawy nastąpi w najbliższy wtorek, 5 listopada o godzinie 10:00 na palcu Cyryla Ratajskiego. Serdecznie zapraszamy. Partnerem przedsięwzięcia jest Rada Osiedla Stare Miasto.

Osobami odpowiedzialnymi za merytoryczne przygotowanie projektu są prof. Karolina Komasa (Dziekan Wydziału Rzeźby), prof. Wiesław Koronowski, dr Marcin Radziejewski, dr Rafał Kotwis, dr Igor Mikoda.

ROSM, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze