sobota, 24 lutego, 2024

Poznań: PKP zmienia numerację peronów! Na jaką?

Na peronach dworca Główny zawisły tabliczki z nowymi numerami peronów. Są jeszcze zasłonięte, ale już widać, że będzie to numeracja od 1 do 11, od Avenidy do Dworca Zachodniego. PKP jednak nie potwierdza tej informacji.

Od ubiegłego roku PKP zapowiada zmianę numeracji peronów. Miała zostać wprowadzona na wiosnę, przy okazji otwarcia nowego peronu. Jednak wiosna dawno już się skończyła, a budowa peronu – nie i nic nie wskazuje an to, żeby miała się zakończyć w najbliższym czasie. Wszystko więc wskazywało na to, że na nową numerację peronów jeszcze poczekamy.

Tymczasem na dworcu rozpoczął się montaż tajemniczych tabliczek. Tajemniczych – bo choć zamontowane, to pozostają zasłonięte. Radosław Śledziński z biura prasowego PKP PLK potwierdził Radiu Poznań prace nad wprowadzeniem nowej numeracji, by pasażerom korzystało się łatwiej z dworca – ale nie powiedział, jak miałaby wyglądać. Zapewnił tylko, że i podróżni, i media zostaną powiadomieni ze stosownym wyprzedzeniem o wprowadzanych zmianach.

Ale jak zauważa Radio Poznań, mimo że tablice są zasłonięte, to i tak widać, że peron 6, ostatni przed Dworcem Zachodnim, będzie miał numer 11. Wiedząc tyle, nietrudno się domyślić, jak będzie wyglądała pozostała numeracja: najwidoczniej nie będzie już peronów “a” czy “b”, każdy będzie miał oddzielny numer, a skoro ostatni jest przy Dworcu Zachodnim, to pierwszy będzie przy Avenidzie.

Prawdopodobnym terminem oficjalnego poinformowania o zmianie numeracji będzie początek września. Czy oddania nowego peronu do użytku? Tego jeszcze nie wiadomo, ale 4 tego miesiąca w życie wchodzi nowy rozkład jazdy, na którym już powinny się znaleźć nowe perony. Inaczej albo PKP po zmianach będą musiały ponownie drukować wszystkie rozkłady, albo poczekać do kolejnej zmiany rozkładu jazdy.

Strona głównaPoznańPoznań: PKP zmienia numerację peronów! Na jaką?