pieczywo fot. pixabay

Poznań: Piekarnia odmówiła sprzedaży pieczywa personelowi medycznemu. Teraz przeprasza

“Osoby podróżujące za granicę w ciągu ostatnich trzech miesięcy, osoby spoza Poznania, personel medyczny i osoby zainfekowane prosimy o powstrzymanie się od zakupów”. Kartka z taką treścią zawisła na drzwiach jednej z wildeckich piekarni.

Właściciele piekarni “GODny” z ulicy Św. Czesława postanowili wywiesić na drzwiach ogłoszenie na temat zasad bezpieczeństwa obowiązujących w piekarni na czas pandemii koronawirusa. Sformułowali je jednak dość niefortunnie: “Z wiadomego względu wchodzimy po zakupy pojedynczo! Osoby podróżujące za granicę w ciągu ostatnich trzech miesięcy, osoby spoza Poznania, personel medyczny i osoby zainfekowane prosimy o powstrzymanie się od zakupów. Prosimy o zakładanie maseczek oraz rękawiczek jednorazowych. Nie rozmawiamy”.

I właśnie ten personel medyczny, który ma się powstrzymać od zakupów, wyjątkowo zbulwersował poznaniaków. Zdjęcie komunikatu obiegło internet, a piekarnia stała się jedną z najbardziej znanych w kraju, choć w tym akurat przypadku z pewnością nie jest to powód do dumy. Oburzeni poczuli się też lekarze i pielęgniarki, a Wielkopolska Izba Lekarska zamierza przyjrzeć się sprawie ze swoimi prawnikami.

Ostatecznie piekarnia przeprosiła wszystkich, którzy poczuli się urażeni tym wpisem. Zwróciła jednak uwagę, że komunikaty trzeba czytać ze zrozumieniem, a oni przecież użyli słowa “prosimy”… “Czytającym ze zrozumieniem nie trzeba wyjaśniać, że jest to li i jedynie prośba, że wymieniliśmy osoby z grupy ryzyka i że uczyniliśmy to w trosce o naszych klientów” – czytamy w przeprosinach na facebookowym profilu piekarni. Dostało się też dziennikarzom, którzy opisali tę sprawę – a zwłaszcza “Gazecie Wyborczej”.

Kartka znikła, a w ramach przeprosin piekarnia zaoferowała chleb za darmo tym pracownikom szpitali, którzy się do nich zgłoszą. Czy to jednak wystarczy?

el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze