platforma przystankowa fot. MPK

Poznań: Pięć nowych platform przystankowych na peryferiach miasta

Morasko Kościół (w obu kierunkach), Porzeczkowa, Wietrzna oraz Sławska – w tych miejscach staną nowe platformy przystankowe. MPK Poznań rozstrzygnęło przetarg na ich budowę.

Mieszkańcy zyskają przyjazne miejsce oczekiwania na przyjazd autobusu. Platformy przystankowe będą miały długość 20 metrów, zostaną wyniesione na wysokość 18 centymetrów powyżej krawędzi jezdni, co ułatwi wsiadanie i wysiadanie z pojazdu przede wszystkim osobom starszym, z niepełnosprawnościami oraz opiekunom z dziećmi w wózkach.

Z myślą o osobach z dysfunkcjami wzroku przewidziano montaż faktur ostrzegawczych oraz naprowadzających (kierunkowych). Zaplanowano również małą architekturę, jak kosze na śmieci, czy stojaki na rowery. Wiaty zamontowane zostaną przez MTP w dalszej kolejności (z wyjątkiem przystanku Wietrzna – z uwagi na brak miejsca).

Celem prac jest nie tylko wykonanie platform przystankowych odpowiadających dzisiejszym standardom, ale również powiązanie ich – poprzez budowę chodników – z istniejącymi ciągami pieszymi. Poprawi to komfort korzystania z komunikacji autobusowej a także zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców.

Prace, które będzie realizować firma Nortex na zlecenie MPK (w ramach umowy powierzenia realizowanej z ZTM), zostaną przeprowadzone w następujących lokalizacjach (przystankach):

Morasko Kościół – po stronie zachodniej ulicy,
Morasko Kościół – po stronie wschodniej ulicy,
Porzeczkowa – przy ul. Szczepankowo,
Spławska – przy ul. Ostrowska,
Wietrzna – przy ul. Morasko.

MPK, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze