wtorek, 5 grudnia, 2023

Poznań: Petycja do wojewody: “Nie zgadzamy się na nominację Przemysława Czarnka”

Protest przeniósł się w przestrzeń wirtualną ze względów bezpieczeństwa, z powodu bardzo dużej liczby zakażeń w Wielkopolsce. Jednak organizatorzy i tak przyszli do urzędu wojewódzkiego, by wręczyć wojewodzie petycję, w której zawarli swoje postulaty.

– Nie zgadzamy się na nominację pana Czarnka na ministra, nie ma miejsce w edukacji dla kogoś takiego jak on – mówił Marcin Staniewski, społecznik z Lewicy i organizator protestu. – Będzie prowadził większą indoktrynację. jego działania będą dążyć w kierunku państwa wyznaniowego, a jego wypowiedzi są na tyle skandaliczne, że nie można tego tak zostawić.

Pikieta ma unaocznić rządowi narastający społeczny sprzeciw wobec powołania homofoba i seksisty na stanowisko ministra, który będzie odpowiadał za edukację dzieci i młodzieży. Ma także skłonić premiera Morawieckiego do wymiany kontrowersyjnego kandydata na ministra na kogoś innego.

Marcin Staniewski nie ma wątpliwości, że na zmianę poglądów Przemysława Czarnka i obiektywne podchodzenie do obowiązków zawodowych raczej nie można liczyć.
– Pokazał, jak chce traktować kobiety, gdzie ma dla nich miejsce – wyjaśnił. – To nas oddala od europejskich standardów. Wysyłając dzieci do szkoły chcielibyśmy, żeby dzieci się szanowały, żeby panowała równość i żeby nie dochodziło do takich sytuacji, że przez hejt lub nagonkę dochodzi do eskalacji konfliktów w szkołach albo do sytuacji, kiedy ludzie odbierają sobie życie. Po takich wypowiedziach nie powinno być miejsca w przestrzeni publicznej dla takiego polityka. Myślę, że 14 października również będą protesty, jeśli Morawiecki nie zmieni tego ministra na innego.

Dzisiejszą demonstrację online wsparło ponad 70 tysięcy osób. Przypomnijmy, że to już kolejny protest w tej sprawie – w ubiegłym tygodniu Młodzi Nowocześni zorganizowali “czarny protest” w szkołach w całej Polsce, by pokazać, co myśli młodzież o nowym ministrze.

Lilia Łada

Strona głównaWiadomości z Poznania i powiatu poznańskiegoPoznań: Petycja do wojewody: "Nie zgadzamy się na nominację Przemysława Czarnka"