Poznań: Park Drwęskich już prawie gotowy

park Drwęskich fot. ZZM
Po prawie dwóch latach prac renowacyjnych park im. Izabeli i Jarogniewa Drwęskich jest już prawie gotowy. Park miał być oddany do użytku w listopadzie tego roku, ale prace z powodu pandemii nieco się przedłużyły.

„Jesteśmy na etapie kończenia prac w Parku Drwęskich, które ze względu na problemy spowodowane przez pandemię, jak i konieczność uzyskania pozwolenia zamiennego na budowę uwzględniającego uwagi zgłoszone przez Radę Osiedla Wilda i mieszkańców w trakcie realizacji robót, zostały przedłużone do 15 grudnia” – poinformował Zarząd Zieleni Miejskiej na swoim profilu społecznościowym.

Park odwiedzili już i skontrolowali radni z Rady Osiedla Wilda, a teraz trwają procedury odbiorów końcowych z wykonawcą, inspektorami branżowymi i Miejskim Konserwatorem Zabytków. Jeśli nie będzie żadnych uwag – ZZM będzie mógł zgłosić zakończenie prac do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. A jeśli i on nie będzie miał uwag, to park będzie można oddać do użytkowania i otworzyć za jakieś dwa tygodnie. Jednak, jak podkreśla ZZM, ze względu na panującą pandemię, możliwe zachorowania, izolacje i kwarantanny, jak i braki kadrowe zarówno w urzędach, jak i firmach wykonawczych, należy przewidywać, że procedura odbiorowa może potrwać dłużej niż w normalnych warunkach.

To był naprawdę duży remont: wyremontowano wszystkie schody, zbudowano też nowe alejki z kruszywa mineralno-żywicznego. Są już nowe ławki, leżanki, siedziska i stojaki na rowery, a place zabaw dla dzieci starszych i młodszych zostały wzbogacone o nowe urządzenia zabawowe: na placu zabaw dla dzieci starszych jest linarium ze zjeżdżalnią oraz huśtawka “bocianie gniazdo”, a na placu zabaw dla młodszych dzieci – urządzenie wielofunkcyjne ze zjeżdżalnią, mostkiem, kolejką do przejazdów, grą integracyjną i bębenkami.

Oczyszczone zostały murki, pergole, zabytkowa pompa i ława od ul. Górna Wilda. Przy pomniku Powstańców Wielkopolskich zostały wymienione maszty flagowe. Park będą teraz rozświetlać 32 lampy i 25 naświetlacze.

W parku wycięto dwie robinie, ponieważ były chore, ale za to pojawiły się nowe nasadzenia: 39 drzew (dęby, ambrowce, głogi, grusze, klony, lipy, śliwy), ponad pięć tysięcy krzewów iglastych (cisy i sosna kosodrzewina) oraz liściastych (tawuły, śnieguliczki, różaneczniki). Na skarpę od strony ul. Górna Wilda wróciły róże, posadzono też ponad dwa tysiące zawilców.

ZZM, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: