Poznań: Parada motocyklowa przejechała przez miasto (ZDJĘCIA)

Parada motocyklistów fot. L. Łada

Wyruszyli z placu Mickiewicza i przejechali przez centrum miasta aż do Scout Camp Poznań w Strzeszynku – a wszystko z okazji Dnia Solidarności i Wolności obchodzonego 31 sierpnia. W tegorocznej paradzie wzięło udział kilkuset motocyklistów.

Parada odbywa się już trzynasty raz z okazji Dnia Solidarności i Wolności, który został ustanowiony dla uczczenia podpisanych w 1980 roku Porozumień Sierpniowych. Tradycyjnie wyruszyła o godzinie 14.00 sprzed Pomnika Poznańskiego Czerwca i przejechała przez miasto stałą trasą z placu Mickiewicza przez al. Niepodległości, Solną, Baraniaka, Chartowo, Hetmańską, Przybyszewskiego, al. Solidarności, Wojska Polskiego aż na Koszalińską do Strzeszynka. Tam na zakończenie zaplanowano piknik i koncert rockowy.

Natomiast główne poznańskie uroczystości zaplanowano na wtorek 31 sierpnia. O godzinie 17.00 zostanie odprawiona uroczysta msza w kościele ojców dominikanów, a o godzinie 18.30 rozpoczną się główne uroczystości przed Pomnikiem Poznańskiego Czerwca 1956 r.

Podziel się:

Ostatnio dodane: