Poznań: Otwarcie skweru Marii i Lecha Kaczyńskich zaplanowano na październik

Pomnik Armii Poznań fot. Sławek Wąchała

Skwer znajdujący się między ulicami Księcia Józefa i Tadeusza Kutrzeby ma oficjalnie otrzymać nowe imię pod koniec października. Na uroczystość został zaproszony Jarosław Kaczyński.

Przypomnijmy, że decyzja o nadaniu imienia Lecha i Marii Kaczyńskich skwerowi za pomnikiem Armii Poznań zapadła w czerwcu i większość radnych zagłosowała za nadaniem tej nazwy, do czego zachęcał prezydent Jacek Jaśkowiak.

Choć nie obyło się bez kontrowersji – wiele osób, także radnych, zadawało pytanie, czym zasłużył się prezydent Lech Kaczyński dla Poznania, że postanowiono go uhonorować skwerem? Bo w zasadzie najbardziej jest tu znany z tego, że zlikwidował Nagrodę Gospodarczą Prezydenta RP, przyznawaną i wręczaną właśnie w Poznaniu.

Ostatecznie jednak radni zagłosowali za nadaniem imienia prezydenckiej pary skwerowi, a oficjalna uroczystość została zaplanowana na koniec października. W poznańskim PiS właśnie trwają prace nad scenariuszem uroczystości i listą gości. Jednym z zaproszonych będzie prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Szczegóły nadania imienia jeszcze nie są znane, wiadomo jedynie, że poznańscy działacze chcieliby tę uroczystość odnieść nie tylko do nadania nazwy skwerowi, ale potraktować znacznie szerzej.

Podziel się: