Poznań: Oszustwo na covid. Seniorka straciła spore pieniądze!

senior fot. sabinevanerp, pixabay

15 tysięcy złotych padło łupem oszustki, która przekonała 90-letnią kobietę, że jeden z jej krewnych jest ciężko chory na covid i potrzebne są duże pieniądze na jego leczenie. Oszustka podała się za lekarkę.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. Do 90-letniej seniorki zadzwoniła kobieta podająca się za lekarza. Powiedziała starszej pani, że bliska jej osoba jest chora na covid i w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Teraz potrzebne są pieniądze na jej leczenie. Seniorka oczywiście chciała pomóc bliskiej osobie, więc zgodziła sie przekazać 15 tysięcy złotych, po które „lekarka” przyszła do niej do domu. Dopiero gdy 90-latka skontaktowała się z krewnymi i dowiedziała się, że wszyscy są zdrowi, zorientowała się, że została oszukana i zgłosiła sprawę na policję.

„Tylko w ubiegłym tygodniu poznańscy policjanci otrzymali kilka zgłoszeń dotyczących prób oszustw metodą na „policjanta” – informują funkcjonariusze. – „Przestępcy, wykorzystując społeczne zaufanie do policji, podają się za funkcjonariuszy i w ten sposób wyłudzają pieniądze od osób starszych. Każdy, kto dzwoni i prosi o przekazanie lub przelanie na konto pieniędzy to oszust!”.

Policjanci ponownie apelują, żeby nie wpuszczać do domu nieznajomych osób.
„Pamiętajmy! W przypadku otrzymania telefonu z prośbą o przekazanie pieniędzy od osoby podającej się za policjanta możemy być pewni – rozmawiamy z oszustem!” – informują stróże prawa. – „W takiej sytuacji należy jak najszybciej się rozłączyć i skontaktować z policją pod numerem 997. Jeden telefon wystarczy, by uchronić się przed utratą oszczędności całego swojego życia”.

Podziel się: