Poznań: Oszuści podszywają się pod pracowników Aquanetu!

Aquanet otrzymał informacje o grasujących na Dębcu oszustach podających się za pracowników miejskich wodociągów. „Nie prowadzimy tego typu kontroli w mieszkaniach klientów” – zapewnia spółka.

Schemat działania oszustów jest podobny: pojawiają się u starszych mieszkańców ubrani w kamizelki odblaskowe, mówią, że są pracownikami Aquanetu i że muszą sprawdzić jakość wody, bo może być coś nie tak. Następnie proszą o puszczenie wody w łazience, idąc tam z gospodarzem i tak stając w drzwiach, żeby zasłonić widok na resztę mieszkania. A w tym czasie jego wspólnik plądruje mieszkanie.

– Dotychczasowe zdarzenia, było ich sześć, miały miejsce na Dębcu i Wildzie – wyjaśnia Dorota Wiśniewska, rzeczniczka prasowa Aquanetu. I dodaje, że Aquanet nie prowadzi tego typu kontroli w mieszkaniach klientów.
– Jeśli nasi pracownicy odwiedzają klientów, posiadają identyfikatory ze zdjęciem, imieniem i nazwiskiem – zapewnia.

Oczywiście w czasach kolorowych drukarek łatwo podrobić także i identyfikator, bo raczej mało kto z klientów orientuje się, jak powinien wyglądać ten oryginalny. Dlatego przed wpuszczeniem do mieszkania kogokolwiek, kto się podaje za pracownika Aquanetu, lepiej najpierw zadzwonić do spółki i zapytać, czy zlecała jakiekolwiek kontrole w tym rejonie.

Aquanet, el

Podziel się: