viva-seniorzy 2 fot.UMP

Poznań: Ostatni dzień targów Viva Seniorzy

Zumba w wydaniu dla nieco starszych poznaniaków, ćwiczenia wszelkich rodzajów i odmian, ziołolecznictwo i wybór Wielkopolskiego Seniora Roku. Na MTP trwają targi Viva Seniorzy.

“Szanowni państwo, 10. odsłonę targów Viva Seniorzy uważam za otwartą!” – tak największą w Polsce imprezę produktów i usług dla seniorów zainaugurował Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

Od 10 lat Międzynarodowe Targi Poznańskie, wspólnie z partnerami – Centrum Inicjatyw Senioralnych i Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej, dają seniorom możliwość uczestnictwa w targach i towarzyszącym im wydarzeniach edukacyjnych, ogólnorozwojowych, sportowych i kulturalnych. Tegoroczna oferta podzielona jest na cztery bloki tematyczne: aktywność, zdrowie, wiedza oraz otoczenie.

W piątek, pierwszego dnia targów, poznaliśmy laureatów konkursu VIVA! Wielkopolski Senior edycja 2019, a także nagrodzonych w konkursie Laur Seniora. Na scenie taneczno-sportowej goście targów mieli okazję wziąć udział w pokazach zumby, gimnastyce z elementami tańca brzucha i pokazach układów tanecznych w wykonaniu tancerzy z Teatru Muzycznego w Poznaniu. W sali wykładowej odbyły się prelekcje: “Nie lecz słuchu na bazarze”, Ziołolecznictwo dzisiaj – siła natury w medycynie” czy “Mało znane owoce z Brazylii. Kawa i rolnictwo”.

Z uczestnikami targów spotkali się Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii, oraz Przemysław Trawa, prezes zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich, który przypomniał, jak ważną grupę obecnie tworzą seniorzy:
– W tej chwili w Polsce mamy 8 mln ludzi w wieku 65+ – mówił prezes. – W Wielkopolsce jest to 400 tys. osób, a w samym Poznaniu 144 tys. Stanowi to 18 proc. ogółu mieszkańców miasta, a do 2050 roku odsetek ten ma się zwiększyć do 34 proc.

Viva Seniorzy jest częścią jesiennego cyklu “Senioralni. Poznań”, które w tym roku potrwa do 10 listopada. W jego ramach odbywają się m.in. wykłady, warsztaty, koncerty i spacery tematyczne.

Targi odbywają się w godz. 10-17 w pawilonie nr 3 i potrwają do soboty. Bilety dostępne są w kasach MTP i stacjonarnie w sklepach sieci Empik. Bilet jednodniowy – 13 zł, bilet jednodniowy z wjazdem – 25 zł.

Wydarzenie jest realizowane we współpracy Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Miasta Poznań oraz Międzynarodowych Targów Poznańskich. Współorganizatorami imprezy są Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu oraz Centrum Inicjatyw Senioralnych. Targi VIVA Seniorzy! zostały objęte honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Prezydenta Miasta Poznania.

UMP, el

Dodaj komentarz

avatar